Mednarodno sodelovanje slovenskih in avstrijskih podjetij

Projekt ABS Network predstavil priložnosti za pridobivanje nepovratnih sredstev

Date: 18. 06. 2018
Projekt ABS Network plete mrežo znanja med slovenskimi in avstrijskimi strokovnjaki na področju učinkovitega koriščenja sončne energije. Omenjeni projekt je plod sodelovanja treh partnerjev; Tehniške univerze iz Gradca, podjetja Talum iz Kidričevega in podjetja Tiko Pro iz Maribora. To so partnerji, ki bodo Solarno termično aktiviran (STAF) panel razvijali in nadgrajevali skupno kar dobri dve leti. Na prvem izmed petih ABS Network dogodkov so tokrat omenjeni partnerji kot tematiko predstavili, kako do nepovratnih sredstev za raziskovalno-razvojne projekte. Več kot 60 strokovnjakov iz področja energetike, strojništva, ter ostalih razvojno usmerjenih podjetij so na dogodku spletli mrežo trdnih poslovnih vezi za razvoj in prijavo nadaljnjih skupnih projektov.
 
V Sloveniji je tematika pridobivanja nepovratnih sredstev v zadnjih letih dosegal vrhunec. V podjetju TIKO PRO nam je Kristina Kočet Hudrap, direktorica podjetja, predstavila, kako so v zadnjih 9-ih letih dosegali vrednost vseh odobrenih projektov v skupni vrednosti kar 102.936.598,64 EUR. Zabeležili so kar 800 odobrenih projektov, med katerimi niso delovali le v Sloveniji, temveč so stremeli tudi k povezovanju mednarodnih projektov: 
 
»V preteklih nekaj letih smo v podjetju TIKO PRO uspešno dosegali in imeli pozitivno ocenjenih kar 90 % prijav na področju Slovenije in Hrvaške. Prijave, poslane neposredno v Bruselj, pa dosegajo kar 40 % uspešnost, kar je izredno visoko, glede na povprečno uspešnost na ravni EU, ki znaša 5 %. Vse to dokazuje, da slovenska podjetja ne le da znamo, temveč da s svojim strokovnim znanje več kot uspešno pokrivamo razvoj in napredek pridobivanja nepovratnih sredstev.«

Prototip kot razvojni izdelek za napredek projekta ABS Newtork

V okviru projektnih aktivnosti projekta ABS Network bo več kot 80 podjetij in preko 30 visokošolskih učiteljev tvorilo mrežo znanja in medsebojnega povezovanja. Namen je povezati posamezne poslovne partnerje in jim podati osnovo za Izmenjavo znanja in ustvarjanje skupnih idej. 
Ključni rezultat projekta ABS Network je izdelava prototipa STAF panela. Prav slednji predstavlja velik napredek na področju razvoja izkoriščanja sončne energije in je kot taki novost, tako na domačem kot tujem tržišču. 
Končne rešitve razvoja in napredka t. i. STAF panela se bodo predstavljale na prihodnjih dogodkih, skozi katere bo projekt ABS Network s svojimi elementi gotovo prispeval k izboljšanju čezmejnega sodelovanja in konkurenčnosti relevantnih deležnikov v programski regiji. 
Help
Increase your chances - contact us. Do you need help with EU funding? Contact us
E-novice

NEWSLETTER

Interested to learn more through our newsletter?